Blog kategorie
Blog wpisy
Ostatnio na blogu
Rośliny oczyszczające powietrze cz.1

To, czym oddychamy ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i kreatywność. Podpowiadamy jak w naturalny sposób poprawić jakość powietrza w swoim domu, zadbać o samopoczucie, a przy tym dodać wnętrzu charakteru.

Zielony loft

Znasz już styl loftowy na tyle, by wiedzieć, że charakteryzuje się on surowością w elementach dekoracyjnych pomieszczeń. Jak zatem w takim surowym i charakterystycznym stylu znaleźć miejsce dla roślin? Na to pytanie odpowiadamy w tym wpisie.

Blog chmura tagów
Jak zwiększyć efektywność pracy na home office? 0
Jak zwiększyć efektywność pracy na home office?

Praca zdalna staje się coraz bardziej powszechna i stwarza nowe wyzwania dla pracowników. Zmiana otoczenia może być trudna do oswojenia. Odpowiednie skonfigurowanie naszego home office pozwoli zwiększyć efektywność pracy. W niniejszym artykule przedstawimy kilka prostych sposobów na poprawienie funkcjonowania domowego biura. Szczególną uwagę zwrócimy na rośliny i ich pozytywny wpływ na jakość i skuteczność pracy oraz samopoczucie pracowników.

Praca zdalna a samopoczucie - czy da się to połączyć?

Pandemia COVID-19 wywróciła nasze życie do góry nogami. Wiele osób z pracy stacjonarnej, całkowicie lub częściowo, przeszło na tryb pracy zdalnej. Takie rozwiązanie ma dwa oblicza. Z jednej strony, pozwala na większą swobodę w planowaniu czasu pracy i umożliwia uniknięcie stresu związanego z dojazdami do biura czy obowiązkami związanymi z pracą stacjonarną. Z drugiej strony, praca w domu może powodować izolację społeczną, osamotnienie oraz zatarcie granicy między pracą a odpoczynkiem. Na nie najlepsze samopoczucie oraz niską efektywność pracy w trybie home office wpływ ma również nieumiejętne planowanie harmonogramu pracy oraz niewłaściwa organizacja przestrzeni. Czy zatem można połączyć pracę zdalną, by była efektywna, a jednocześnie zachować balans między obowiązkami zawodowymi a zdrowiem i życiem prywatnym? Tak! Warto jednak zacząć od rzeczy najprostszych, czyli organizacji przestrzeni do pracy na home office.

Domowe biuro

Jak zwiększyć efektywność pracy zdalnej?

Zwiększenie wydajności pracy zdalnej może wymagać od nas dużej samodyscypliny i podjęcia kilku kroków. Codzienna walka z ciepłą pościelą lub ryzyko, że wycieczka do salonu skończy się krótkim przecież odcinkiem "Friends" (oby tylko jednym!) może sprawić, że efektywność pracy będzie mocno kuleć. Aby uniknąć walki w tym nierównym pojedynku, jest stworzenie miejsca, choćby prowizorycznego, do pracy w domu. Dobór pomieszczenia i zadbanie o ergonomię pracy to zatem jeden z podstawowych czynników wpływających na efektywność pracy zdalnej. Dobrze oświetlone miejsce, wygodne krzesło oraz biurko wolne od rozpraszaczy to kluczowe elementy. Pozwolą one uniknąć kontaktu z miejscami, które odciągają nasze myśli w kierunku domowych przyjemności, a tym samym poprawią efektywność pracy w trybie home office.

Rośliny w domowym biurze - jakie są korzyści?

Zaaranżowanie miejsca w domu, aby sprzyjało efektywności pracy i dobremu samopoczuciu nie powinno jednak kończyć się wyłącznie na wygospodarowaniu kąta na biurko. Istotne są także pozostałe elementy wystroju. Wpływ na efektywność pracy, well-being pracowników i poczucie komfortu w miejscu pracy ogromny wpływ mają bowiem rośliny. Określenie "zielone biuro" nie jest więc tylko sloganem powstałym na fali bycia modnym i ekologicznym Nie jest też zarezerwowane wyłącznie dla stacjonarnych biur. Idea biophilic design, w której zawiera się zielone biuro, znajduje zastosowanie również w miejscach pracy zdalnej. Rośliny domowe doskonale oczyszczają powietrze z kurzu i toksyn oraz atmosferę w miejscu pracy, mają ogromny wpływ na samopoczucie psychiczne i fizyczne osób przebywających w ich otoczeniu. Dobra jakość powietrza o optymalnej wilgotności, lepsza akustyka pomieszczenia, ukojenie nerwów, odpoczynek dla oczu - to tylko niektóre z właściwości roślin domowych, a także pozytywnego oddziaływania samego koloru zielonego. Jak widać, korzyści jest wiele, a wydatek w stosunku do nich okazuje się symboliczny.

Domowe biuro

Rośliny do domowego biura i gotowe zestawy do home office

Rośliny doniczkowe poza wspomnianymi walorami nadają wnętrzu unikalnego charakteru. Wybierając kwiaty do home office warto się zastanowić nad kilkoma kwestiami. Kluczowe znaczenie mają przede wszystkim: ilość przestrzeni, którą mamy do dyspozycji, stanowisko oraz nasze możliwości i umiejętności. Co zatem wybrać? Rośliny, w zależności od gatunku, pozwalają stworzyć różnorodny klimat w domowym biurze. Wybór roślin do home office jest zatem ogromny. Możesz postawić na królujące na salonach w ostatnim czasie monstery. Do łask powracają zapomniane przez lata paprocie. Dużą popularnością w home office cieszą się także palmy, draceny, skrzydłokwiaty, zamiokulkasy czy fikusy. Jeśli chcesz zostać gwiazdą na Zoomie lub Google Meets postaw na rośliny! Ciekawym rozwiązaniem są gotowe zestawy, skomponowane idealnie pod wystrój wnętrza:

[product id="255,252,253" limit="3" onlyAvailable="true"]

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 249,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl